Home

Mały Mistrz

Reklama

Mam 6 lat

Reklama

Projekty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka odwiedzin


Dzisiaj:6
Wczoraj:153
W miesiącu:3051
W roku:15006
Wszyscy:194108

Goście na stronie

Teraz online:
  • Gości: 1


21 marca - Światowy Dzień Poezji

„Powołaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane”
ks. Jan Twardowski

"Podążaj za poezją" to tytuł  pierwszego numeru naszej szkolnej gazetki poświęconej poezji. Ktoś zapyta  -  dlaczego akurat poezji poświęciliśmy cały numer gazety, skoro tę lubią tylko niektórzy jak rzekła noblistka Wisława Szymborska („Niektórzy lubią poezję”). Otóż powód jest i to doniosły,  jako że  21 marca to Światowy Dzień Poezji.
W Jedynce uczciliśmy ten dzień godnie, kłaniając się muzie wyobraźni, uczucia i wrażliwości człowieczej – POEZJI.
Celem zebrania materiałów do  gazetki, pięcioro uczniów z IIb wyruszyło  do miasta z mikrofonem w garści, by zapytać mieszkańców grodu Krota, co myślą o poezji? Hm… odpowiedzi chyba nas nie zaskoczyły, my wiemy, że tylko niektórzy lubią poezję :).
W klasie 201, w której zwykle unosi się aura salonu  literackiego,  zaszeleściło liryczną nutą. Otoczeni tomikami poezji, w blasku świec  przy subtelnej muzyce słuchaliśmy wierszy w wykonaniu poetów, aktorów, uczniów z koła teatralnego i wykonawców piosenki poetyckiej. Rozmawialiśmy o poezji o jej sile wyzwalania emocji, o tym, że w świecie, w którym wszyscy tak ochoczą depczą wartości trzeba sięgać po tę sztukę, której powołaniem jest „ocalać wartości najważniejsze i podeptane”

Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się, by Światowy Dzień Poezji pozostawił ślad w duszy naszych uczniów.
Ja ze swej strony dziękuję moim uczniom z Va, którzy stanęli na wysokości zdania i dziś do szkoły przyszli, wcielając się w postaci znanych pisarzy i poetów, niektórzy w strojach z odległych epok. Gościliśmy Mikołaja Reja (Kacper), Adama Mickiewicza (Miłosz), Annę Onichimowską (Maria), Marię Dąbrowską (Maja) i wielu, wielu innych, którym zarażeni literaturą  uczniowie z Va postanowili się pokłonić.
Barbara Pożarycka

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0313.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
26 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Do końca roku zostało 250 dni.
Zodiak: Byk

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook