Mały Mistrz

Teraz online:
  • Gości: 1

Wyjazd młodzieży do Londynu

W dniach 19 - 24.03.2018 r. nasza młodzież wybrała się na wycieczkę do Londynu. Założeniem tego wyjazdu było zwiedzanie najsłynniejszych miejsc tego miasta z jednoczesną nauką języka angielskiego. Wyjazd został zorganizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie przy współpracy z Agencją Turystyczną ATAS.

Uczniowie spędzili cztery dni w stolicy Wielkiej Brytanii poznając jego topografię, chłonąc kulturę brytyjską i doskonaląc umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Oglądając słynne zabytki, które do tej pory mieli okazje widywać tylko na zdjęciach z pewnością lepiej je zapamiętają.

Uczestnicy zwiedzili różne części Londynu m.in. spacerowali północnym brzegiem Tamizy obok The Monument, Tower Bridge, przechodząc obok Tower of London i St. Paul's Cathedral, a także Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square, Plac Trafalgar oraz Chinatown.

Po Westminsterze oprowadzał uczestników angielski przewodnik Pan Graham, który nie tylko pokazał słynne miejsca tj. Opactwo Westminster, Gmachy Parlamentu, Big Ben'a oraz  Park Św. Jakuba, ale także opowiedział o historii tych miejsc, przybliżył różne aspekty kultury brytyjskiej jednocześnie ucząc ciekawych zwrotów angielskich.

W programie znalazły się również imponujące pod względem wielkości zbiorów muzea i galerie tj. Muzeum Historii Naturalnej, Royal Albert Hall (muzeum techniki), Galeria Narodowa, Tate Modern (muzeum sztuki współczesnej), National Maritime Museum (muzeum morskie) oraz nieco bardziej rozrywkowe Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.
Do największych atrakcji należy zaliczyć przejażdżkę London Eye – 135-metrowym diabelskim młynem, z którego rozpościera się niesamowity widok na Londyn.

Dokąd pojedziemy za rok? Paryż, Madryt, Rzym ... Czas pokaże :)

Justyna Olejnik

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

26 Kwietnia 2018
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,